O nas
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,stockholm-core-1.2.1,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
Title Image

O nas

radca prawny

dr Katarzyna Jasińska

+48 668 915 365

Specjalizacja

Specjalizacjami Katarzyny są: prawo cywilne materialne i procesowe, prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, prawo własności przemysłowej, ochrona prawna odmian roślin, zwalczanie nieuczciwej konkurencji) oraz prawo farmaceutyczne.

Doświadczenie zawodowe

Katarzyna posiada cenne z punktu widzenia potrzeba Klientów połączenie kompetencji i zawodowych doświadczeń: jest radcą prawnym (wpis na listę prowadzoną przez OIRP w Krakowie w 2010 r.), ale zdała także egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym i przez kilka lat pracowała na stanowisku asystenta sędziego.

Jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Członek Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Wydziale Prawa i Administracji  w Katowicach.

Działalność naukowa i popularno-naukowa

W 2009 r. obroniła rozprawę doktorską przygotowaną w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza Barty, pt. „Naśladownictwo opakowań produktów znanych marek w świetle prawa własności intelektualnej”. Jest współautorką jedynego w Polsce Komentarza do ustawy o ochronie prawnej odmian roślin (red. K. Felchner), a także autorką i współautorką wielu innych publikacji naukowych – artykułów, podręczników i komentarzy, w tym m. in. kolejnych wydań Komentarza do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (red. J. Szwaja) i Systemu Prawa Prywatnego. Prawo własności przemysłowej. Tom 14A (red. R. Skubisz). Recenzuje artykuły publikowane w czasopismach prawniczych wydawnictwa Wolters Kluwer Polska z siedzibą  w Warszawie. Udzielała porad prawnych w ramach 2. edycji Film the Book (2019). Jest opiekunem sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, której zadaniem jest nie tylko przygotowanie Studentów do pracy w zawodzie poprzez udzielanie porad prawnych pod nadzorem opiekunów czy udział w organizowanym przez Studencką Poradnię Prawną ogólnopolskim konkursie na symulację rozprawy cywilnej, ale także popularyzowanie wiedzy prawnej w polskim społeczeństwie.

lista publikacji
współpracownik

dr Iga Bałos-Stoczewska

+48 501 458 416

Specjalizacja

Specjalizacjami Igi są prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, prawo własności przemysłowej, zwalczanie nieuczciwej konkurencji) oraz prawo prywatne międzynarodowe.

Doświadczenie zawodowe

Od ponad 10 lat obsługuje w zakresie praw autorskich jeden z małopolskich domów produkcyjnych, zajmujący się produkcją filmów eventowych i reklamowych. Pracowała przez kilka lat w kancelarii rzecznika patentowego. Jest doktorem nauk prawnych i wykładowcą (adiunktem) Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Członek Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy przy Wydziale Prawa i Administracji  w Katowicach.

Działalność naukowa i popularno-naukowa

W 2015 r. obroniła rozprawę doktorską przygotowaną pod kierunkiem prof. dra hab. Janusza Szwaji „Zdatność arbitrażowa sporów dotyczących patentu”. Praca otrzymała dwie nagrody w XIII edycji konkursu, organizowanego przez Urząd Patentowy RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej.

Pełni funkcję eksperta krajowego w projekcie (2020-2024) realizowanym na zlecenie Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (Collection of National Key Enforcement Judgments Related to Intellectual Property Rights).

Jest autorką wielu publikacji naukowych oraz książki „Prawo dla filmowców.” Bywa gościem w audycjach w Radio Tok FM (https://audycje.tokfm.pl/gosc/3298,dr-Iga-Balos), brała udział w panelu Pro Industry podczas festiwalu Off Camera (2019) oraz panelu nt. adaptacji filmowych Pro Industry Off Camera (2022) Word2Picture, opowiadała o problemach z umowami w ramach wykład bazującego na kazusach i udzielała porad prawnych w ramach 2. edycji Film the Book (2019). Jest autorką felietonów o tematyce prawnej publikowanych w kwartalniku Film&TvKamera – specjalistycznym magazynie zaadresowanym do osób zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną. Od kilku lat prowadzi blog sPRAWNA EDUKACJA, na którym najwięcej uwagi poświęca sPRAWOM FILMOWYM (www.sprawnaedukacja.pl).

lista publikacji